Zneužívání služeb ZZS

Rozhovor ředitele ZZS SČK pro MfD

Minulý týden vyšel v Mladé frontě Dnes rozhovor s ředitelem středočeské záchranky Jiřím Knorem, který se mimo jiné dotknul i aktuálních témat jako je nedostatek lékařů a zneužívání služeb záchranné služby veřejností.

Celý rozhovor naleznete zde.

Sanita v kraji jede každé tři minuty a 45 vteřin. Počet výjezdů záchranářů roste

28.2.2019 kladensky.denik.cz 00

Jakub Šťástka

Kladensko /FOTOGALERIE/ – 139 988 výjezdů za rok 2018. Tak se dá stručně shrnout statistika výjezdů rychlé záchranné služby ve Středočeském kraji. Záchranáři vyjeli v průměru každý měsíc v 11 666 případech; denně vyjížděli 384 krát; každou hodinu šestnáctkrát. V průměru tak sanitka jela každé tři minuty a 45 vteřin.

(Pokračování textu…)

Záchranáři evidují desítky banálních dotazů každý den. Lidé volají na linku 155 i kvůli zvýšené teplotě

17.8.2019 ct24.cz Domácí

Místo konzultace s lékařem nebo lékárníkem volají rovnou na tísňovou linku. Takových případů evidují operační střediska záchranných služeb i desítky denně. Oslovené záchranky upozorňují, že tato volání mohou blokovat závažnější hovory. Například podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Jihomoravského kraje Michaely Bothové je příčinou to, že lidé dnes nedokážou ošetřit ani banální zranění nebo vyléčit příznaky viróz.

Jihomoravská záchranka přijme až tisíc hovorů denně. Sanitku ale nevysílá vždy. Desítky volání lze totiž vyřešit jednoduchou radou po telefonu. „Na základě vyhodnocení hovoru operátor vyšle posádku, nebo se s volajícím domluví, že navštíví praktického lékaře,“ vysvětluje Michaela Bothová.

(Pokračování textu…)

Zneužívání sanitek

25.3.2018 TV Barrandov 18:30 Naše zprávy

Kristýna DUŠÁK, moderátorka

——————–

A jdeme dál. Zdravotní záchranáře po celé České republice trápí často zbytečné výjezdy. Někteří lidé sanitku zneužívají jako bezplatné taxi do nemocnice.

Miroslav VAŇURA, moderátor

——————–

Jiní zase chtějí využít přednostního ošetření. Z 10 výjezdů ve Středočeském kraji se jich až 8 pro zdravotní záchranou službu vůbec nehodí.

(Pokračování textu…)