Pro média

U nehody na Benešovsku zasahoval vrtulník

V pátek před osmou hodinou ráno vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě dvou osobních aut na Benešovsku. Na místo vyjely dvě výjezdové skupiny záchranářů z Benešova a ostatní složky IZS, bylo také zažádáno o vzlet Letecké zdravotnické záchranné služby z Prahy. Při nehodě utrpěla těžké zranění žena, která byla v jednom z vozů částečně zaklíněná. Byla v bezvědomí a utrpěla vážný úraz hlavy. Její zdravotní stav se zhoršoval a přestávala dýchat. Operátorka okamžitě zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci s lidmi na místě události. Po příjezdu záchranáři v oživování pokračovali ještě 20 minut. Podařílo se jim u pacientky úspěšně obnovit základní životní funkce. Zraněná žena byla poté předána do péče kolegů z letecké záchranky, kteří pacientku transportovali do Fakultní nemocnice Motol. Záchranáři na místě ošetřovali ještě lehce zraněného muže, kterého pak převáželi sanitním vozem do benešovské nemocnice.

Nedělní dopravní nehody na dálnici D5

V neděli před sedmnáctou hodinou byli naši záchranáři voláni k dopravní nehodě více osobních aut na dálnici D5 na 21 km ve směru na Prahu. Na místě měly být dvě lehce zraněné osoby. Než naši záchranáři dorazili na místo, u nehody nabourala ještě dodávka, jejíž řidič utrpěl těžké zranění. Na místo vyjely výjezdové skupiny záchranné služby z Berouna a ze Zdic. Náš zasahující lékař si kvůli vážnému zranění řidiče dodávky zažádal o vzlet vrtulníku letecké záchranné služby. Muž utrpěl těžké zranění hlavy a břicha. Po ošetření a zahájení léčby byl předán k leteckému transportu do střešovické nemocnice. Dvě lehce zraněné osoby, ke kterým byli voláni záchranáři nejdříve, byly po kontrole zdravotního stavu ponechány na místě.

Naši záchranáři vypomáhali u nehody autobusu u Rokycan

Před sedmou hodinou ráno náš dispečink linky 155 obdržel od zdravotnického operačního střediska v Plzni žádost o výpomoc u nehody autobusu, který havaroval na dálnici D5 nedaleko Rokycan. Náš dispečink na místo vyslal výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci z Hořovic a posádku rychlé zdravotnické pomoci ze Zdic. Naši záchranáři po příjezdu na místo spolupracovali s plzeňskými záchranáři. Z místa zásahu po ošetření převezli jednu těžce zraněnou osobu s mnohočetnými zraněními do Fakultní nemocnice v Plzni na centrální příjem a jednu osobu na chirugickou ambulanci do Rokycan.