Poděkování

Poděkování ze dne 22.9.2021

Milá paní Homolová,

pátrala jsem, kam směřovat moje poděkování a stále intenzivní pocity vděčnosti za profesionální a lidský přístup několika posádek záchranné služby.
Dostala jsem tedy tip na Vás, jako na osobu, která by měla možnost to případně i všem zúčastněným záchranářům vyřídit.
V pátek 17.9. kolem 16:00 ve Vraném nad Vltavou jsme na procházce s dětmi (celkem jich bylo osm) narazili na vosí hnízdo. Děti si zrovna hrály kolem starého pařezu, když z něho vosily vyletěly a začaly na děti útočit. Bylo jich opravdu hodně, byly agresivní, děti pronásledovaly, holčičkám se zamotávaly do vlasů a bodaly je do hlavy. V tu chvíli jsme se rozhodly zavolat záchranku- i proto, že s námi byly i děti bez svých maminek, u kterých jsme netušily, jakou reakci by na tolik vosích bodnutí mohli mít.
Záchranek přijelo hned několik v situaci, která už byla od vos trochu uklidněná, děti přesto stále vyděšené. Všichni záchranáři do jednoho měly k dětem trpělivý a velice laskavý přístup. Nejen, že děti ošetřily, ale také je postupně velice citlivě uklidnily. Maminkám poradily, co mají dělat v případě pozdější reakce. Některé děti dostaly i plyšáky, které po zbytek dne nepustily z rukou. Pro většinu dětí to byla první zkušenost s příjezdem záchranky. A já i všechny zúčastněné maminky jsme vděčné za to, že v dětech do budoucna zanechaly pocit klidu a jistoty, že záchranka neznamená žádné velké zlo, ale znamená to opravdu POMOC v situacích, které ohrožují zdraví.
Za sebe cítím také velký vděk za to, že celý ten systém perfektně funguje a že já se na něho mohu spolehnout v takto krizových momentech!
Velké díky všem posádkám, i Vám za Vaši naprosto nepostradatelnou práci!!!

Srdečně zdraví Sandra T.

Poděkování ze dne 16.9.2021

Vážený pane řediteli,
ráda bych touto cestou poděkovala posádce, která u nás zasahovala v pátek 10.9. v Úvalech kolem 16 hod. Rok a půl stará dcera si skřípla prstík do dveří a ačkoliv to v prvních chvílích vypadalo děsivě, naštěstí se žádné závažné poranění nakonec neprokázalo. Nicméně oba záchranáři postupovali naprosto profesionálně a hlavně empaticky. Uklidnili mě, dcerku zkontrolovali a rychle nás dopravili do nemocnice. Jsem moc ráda, za takovýto přístup.

Děkuji, hezký den,
Tereza

Poděkování ze dne 16.9.2021

Dobrý den,
dne 10.9., byla v brzkých ranních hodinách přivolána záchranná služba do obce Veliký Brázdim.
Na místo dorazila sanitka a lékařský vůz. Celkem bylo u rodičů 5 záchranářů. 4 lékaři a sestra. I přes velikou snahu všech zdravotníků se bohužel nepodařilo tatínka zachránit. U zásahu jsem nebyla, pouze maminka. Říká, že všichni se maximálně snažili a dělali vše pro to, aby tatínkovi pomohli. Bohužel se ale nepodařilo. Jména neznáme, jediné co vím je, že se do telefonu ozvala záchranná služba Středočeského kraje. Pokud máte možnost, poděkujte prosím těmto lidem.

S pozdravem a úctou
Lucie

Poděkování ze dne 4.5.2021

Vážený pane řediteli, 

dovolte, abych tímto  poděkoval posádce vozu č. 612, která zasahovala dne 3.5. 2021 ve večerních hodinách u mé manželky v Říčanech.

Veškeré konání záchranářů bylo velmi profesionální a lidské. Po infuzi a lécích, které jí dali záchranáři, se jí ulevilo, tak, aby mohla absolvovat převoz do krčské nemocnice.

Stejně tak bych chtěl poděkovat i paní operátorce  se kterou jsem mluvil při voláni na záchrannou službu.

Veliké díky za pomoc a péči, které se mé manželce dostalo.

S přáním hezkého dne

Filip

Poděkování ze dne 28.4.2021

Dobrý den,

dne 20.4. 2021 v 10.20h. jsme telefonovali na tísňovou linku 155, kde jsme požádali o příjezd RZS s asistencí policie u paní ve zhoršeném psychickém stavu na adresu Komenského 35, Šestajovice. (Prosíme adresáty o doručení poděkování konkrétním  pracovníkům a zprávu nám o tom, zda se doručení podařilo. Děkujeme)

Chceme velmi ocenit přístup a profesionalitu záchranářů a policistů, kteří na místo dorazili a s námi, rodinou a následně klientkou jednali. Děkujeme Vám za způsob, jakým pracujete. Vážíme si především citlivosti, ohleduplnosti, zájmu a celkově profesionálního a respektujícího přístupu, který jste projevili jak v přímé komunikaci tak smýšlením. 

Tímto přístupem totiž spoluvytváříte půdu pro to, aby se klientka/pacientka dlouhodobě neuzavřela pomoci a spolupráci s pomáhajícími profesionály a podporujete možnost zotavení a návratu do běžného života.

Děkujeme.

Za Komunitní tým Dolní Povltaví, Fokus Praha z.ú.

Poděkování ze dne 16.4.2021

Dobrý den,

Ráda bych Vám moc a moc poděkovala za záchranu naší dcerky dne 4.4.2021 v ranních hodinách ve Vlkančicích. Zejména posádce z Kostelce nad Černými lesy, která dorazila jako první.

Nevím, jak vyjádřit vděčnost, pokud přijímáte finanční dary, zašlete mi, prosím, číslo účtu.

Dcerka má zlomenou lebku, ale je v pořádku. Byla včas transportována do Motola díky Vám!

Přeji zejména Kostelecké posádce mnoho dalších šťastných konců a vděčných „klientů“.

S pozdravem,

Jana

Poděkování ze dne 8.4.2021

Vážený pane řediteli a vážený pane primáři.

Dne 6.4.2021, cca 17:30 +/-, výjezd posádky ZZS Hostivice do Jinočan, zdravotnický záchranář Klára, řidič Jiří. Příjmení neznám.

Vážení pánové,

musím vám sdělit následující: posádka ZZS diagnostikovala mé mamince, Mgr. Věře Kubíkové, počínající AIM. Neměli to po celou dobu vůbec snadné. Maminka je lehce neposlušná a hlavně špatně snáší bolest a situace, kdy jí není dobře, což jí ve výsledku fyzicky přitíží. Jinak je psychicky v pořádku. Tyto chvíle oba skutečně bravurně zvládali.

Došlo k zástavě oběhu, KPR a defibrilaci. Od té doby bojovala maminka s oběma bohužel fyzicky.

Oba členové posádky byli nesmírně trpěliví, empatičtí k mamince i k rodině a pečliví. Nepřeháním, byl to koncert profesionálů. 

Děkuji jim za vše, co ze sebe vydali a za pomoc.

Přijel ještě lékař a zdravotnický záchranář, jejichž jména jsem nepostřehla. Oba byli velmi lidští, citliví a projevili velkou dávku pochopení, za což jim patří moje velké poděkování.

Maminku dovezli na katetrizační sál, vše běželo jako na drátkách, bez jakékoli prodlevy. 

Pane řediteli a pane primáři, jezdí u vás lidé, kteří dávají pacientům a jejich rodinám víc, než by museli. Navíc v nekomfortních podmínkách. Musela jsem vám to napsat, ačkoli to jistě sami dobře víte, neboť pochval není nikdy dost.

Děkuji vám za ně a děkuji jim.

S úctou a přáním všeho nejlepšího po všech stránkách, 

Lucie