Poděkování posádce rychlé lékařské pomoci z Kladna

Text je ponechán bez jazykové úpravy.

Přeji dobrý den

a prosím, o předání tohoto mailu sestřičce … a MUDr. …. Ty potom poprosím, o transport mého pozdravení k panu řidiči a mladému praktikantovi, s nimiž tehdy v květnu přijeli včas. Věřím, že nakonec všechno dobře dopadne a moje poděkování najde své adresáty.

Vážená sestřičko (mám problémy s titulem, asi jsem to netrefil úplně správně a tak, prosím, odpusťte), vážený pane doktore, vážený pane řidiči, vážený mladý muži, dovolím si připomenout, že se jmenuji …, je mi 72 let, bydlím v … a 19.5. t.r. u mne došlo k srdeční zástavě. Přijeli jste včas a tak díky radám po telefonu z vašeho dispečinku, díky práci mé ženy a především díky vašemu rychlému a profesionálnímu zásahu, jakož i díky následné péči na JIP v kladenské nemocnici jsem se doslova vrátil do života. Rád bych, především vám čtyřem, ještě jednou vyjádřil dík za záchranu života, ale jsem trochu na rozpacích, jak se to dělá. Snadno lze poděkovat za drobnou službu, za ztracenou a vrácenou peněženku, ale za život? Fakt nevím co s tím a tak bych vám chtěl alespoň  popřát všechno dobré z celého svého znovunastartovaného srdce.

Jsme stále ještě v adventu a tak vám za sebe i za moji ženu přeji krásné vánoční svátky. Přeji vám i nám, abychom je nenechali jen tak odejít, abychom si dokázali jejich ducha, jejich radost uchovat i do všedních dnů. Prožijte ty požehnané dny v pokoji Božím.

Do nového roku přeji pevné zdraví, pevné zdraví a potom ještě pevné zdraví. Víte jistě líp než já, na jak tenké nitce visí tahle podmínka spokojeného lidského žití. Také štěstí je potřeba popřát. Tak ať k vám přijde pokaždé, kdy ho budete potřebovat. Ať se vám daří v práci, ať dojedete vždycky včas.

Poděkování a přání patří především vám čtyřem, ale myslím přitom i na všechny vaše kolegy ze ZZS a rád bych i jim vyslovil dík za všechny ty, k nimž jste vyjížděli, ošetřovali, zachraňovali, …..  a oni sami se potom z různých důvodů k poděkování nedostali.

Ještě jedna omluva, tentokrát za 87 kg mé tehdejší váhy, s níž jste se museli potýkat na schodišti v paneláku. Šel jsem do sebe, už vážím jen 86 a dál na tom pracuji, neboť člověk nikdy neví a nechtěl bych vám podruhé dělat potíže.

Následující věta už je míněna vážně:

Ať vás chrání Boží dlaň před každým nebezpečím, a když nějaké přijde, ať je překonáte.

S velikou úctou