Ostružiny

Anketa na téma: Výjezd, na který nikdy nezapomenu…

Byl jeden z tropických letních dnů a my jsme obdrželi tísňovou výzvu k výjezdu. Ne netypickou pro parné léto. Kolapsový stav staršího muže. Devadesátiletý pán pracoval na zahradě na sluníčku a jak to tak bývá, podcenil pitný režim a udělalo se mu špatně. Jeho manželka mu zavolala záchrannou službu.

Vyrazili jsme na místo v posádce RZP.  Když jsme přijeli na místo, ptali jsme se pána, kolik toho za celý den vypil. Odpověděl, že měl ráno kávu a pak asi skleničku vody, což je opravdu hodně málo. Pána jsme vyšetřili, zajistili a hlavně se mu snažili co nejrychleji doplnit tekutiny.

Po celou dobu byla na místě příjemná atmosféra. Obdivovali jsme se sestřičkou, s jakou pečlivostí senioři udržují dům a zvláště krásnou zahradu. Sestřička pochválila paní domu nádherné velké ostružiny, které tam rostly.

Když se nám podařilo pána zajistit a ošetřit, převezli jsme ho do sanitky. Těsně před odjezdem do nemocnice, za námi ještě přiběhla jeho paní s miskou těch krásných velkých ostružin se slovy: „Kdyby jste se neurazili, tady máte pár ostružin na ochutnání.“

Bylo to hodně milé. Měli jsme radost, že i tak staří lidé si umí užívat hezky zaslouženého důchodu pečlivě se starají o svůj domek a zahrádku.

Miroslav Havlín – řidič RZP okresu Kladno