Nová tisková mluvčí

Dovolte, abych Vám představil Ing. Petru Homolovou, která byla dnem 1. května 2021 jmenována do funkce tiskové mluvčí ZZS SČK.

Petra byla do funkce obsazena jednohlasně, po pečlivém zvážení všech jejich zkušeností v praxi nejen na ZZS, ale i díky komplexní znalosti fungování IZS, komunikaci v této sféře a systému poskytování informací s ohledem na všechny zákonné náležitosti. Její úkol nebude nikterak jednoduchý, neboť přichází do funkce v době obrovské zátěže všech složek IZS, o ZZS a jejích úkolech v době pandemie nemluvě. Cílem Petry je efektivita komunikace s veřejností, pozitivní PR záchranářů a jejich práce, předávání relevantních informací o mimořádných situacích a zajištění dostupnosti informací o probíhajících událostech.

Portfolio:
Ing. Petra Homolová, DiS.
Všeobecná sestra ÚVN Praha Emergency
Zdravotnický záchranář ZZS SČK
Inženýr krizového řízení

V minulých letech se Petra účastnila záchranářské stáže v USA, EMT California Emergency Medical Services Authority, kurzu Horské služby (letní a zimní), je držitelem Certificate of Competion, ILSC Toronto. Mluví plynně anglicky, ve volném čase se věnuje rodině, sportu a jízdě na motocyklu…

Petro, přejeme Vám plno sil do nelehkého úkolu v pozici, která dle Vašich slov byla Vaším snem…

Ředitel ZZS SČK MUDr. Pavel Rusý