První pomoc

Kurzy první pomoci pro veřejnost

 

Kurz základů první pomoci a resucitace pořádáme v rámci Krajského školícího a výcvikového střediska. Poskytne vám dostatečné informace o poskytování první pomoci i praktické zkušenosti, jak v kritických situacích postupovat. O plánovaných kurzech první pomoci se můžete informovat na čísle  +420 737 239 962, případně na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Kurz pro jednu osobu s přednáškou, projekcí a praktickýnácvikem stojí 280 Kč. Naši školitelé pořádají také skupinová školení pro školy, firmy, mateřská centra. Školení může probíhat v našich školicích střediscích, ale také v prostorách objednavatele školení.   Délka i obsah přednášky se po domluvě může upravit dle potřeb. Po ukončení školení obdrží každý  školenec certifikát.

Kurz je připraven tak, aby účastník dostal komplexní informace o poskytování první pomoci. Přednáška začne teoretickou částí a v závěru si budete moci základní postupy vyzkoušet v praxi, pod dohledem záchranáře. V kurzu se dozvíte, jak poznáte stavy, které ohrožují život, kdy je nutné volat na záchrannou službu a co všechno je třeba říci dispečerům operečního střediska na lince 155. Naučíte se konkrétní postupy první pomoci v případech krvácení, jak poskytnout pacientovi nepřímou masáž srdce, co dělat při infarktu, zlomenině, při šokovém stavu apod.

Výuka  je pojímána hlavně prakticky. Obsahem je nácvik základní neodkladné resuscitace dle nových postupů ILCOR 2010. Nácvik probíhá na moderních resuscitačních modelech dospělého i dítěte. Postupy první pomoci jsou koncipovány tak, aby zapamatování a provádění postupů bylo co nejednoduší. Naši lektoři se rekrutují z řad profesionálních středočeských záchranářů, kteří mají dlouholetou praxi i teoretické znalosti  v poskytování přednemocniční péče.  Kromě toho i pečlivě studují nejnovější standardy, kontinuálně se vzdělávají v odborných tématech i v postupech výuky pro nezdravotníky.

Krajské školicí a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje je  akreditované Českou lékařskou komorou a Českou asociací sester pro obor Urgentní medicína a medicína katastrof.  V roce 2012 proběhlo 120 školicích akcí pro laickou veřejnost, kterých se zúčastnilo 1254 osob.


 

 

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB