Novinky

MUDr. Martin Houdek rezignoval na funkci ředitele Záchranné služby Středočeského kraje

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby MUDr. Martin Houdek rezignoval v pátek 20. července 2018 na svoji funkci. Svoji písemnou rezignaci zaslal hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO 2011) a v pondělí 23. července bude s jeho rozhodnutím seznámena Rada Středočeského kraje.

„Nechci středočeskou záchrannou službu a vedení kraje vystavovat mediálnímu tlaku, protože se jedná o velmi sledovanou kauzu ‚David Rath‘. Jsem přesvědčen o své nevině a o tom, že očistím své jméno. Nikdy a nikým mi nebylo vytknuto žádné manažerské pochybení kromě zmíněného trestního stíhání, nyní ve stadiu po podání žaloby,“ uvedl ke své dnešní rezignaci na funkci ředitele středočeské záchranky MUDr. Martin Houdek.

„Pan doktor Martin Houdek je respektovaný a uznávaný manažer, pod jehož vedením středočeská záchranná zdravotnická služba fungovala velmi dobře. Postavili se za něho i členové základní organizace Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR středočeské záchranky, s nimiž jsem se dnes setkal. Přeji panu MUDr. Houdkovi, aby se mu podařilo očistit své jméno a mohl se tak vrátit do vedení středočeské záchranky,“ reagoval na rezignaci ředitele záchranky JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011), radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví.

„Dnešní jednání s radním JUDr. Robertem Bezděkem proběhlo korektně. Jsme rádi, že se vedení kraje snaží nastalou situaci řešit velmi citlivě. Pan doktor Houdek vedl zdravotnickou záchrannou službu skvěle. Věřím, že jeho kauza dopadne se šťastným koncem. Spolu s panem radním Bezděkem jsme se shodli na potřebě zachovat kontinuitu a sociální smír ve středočeské záchrance,“ řekl MUDr. Jiří Havlovic, předseda odborové organizace středočeských záchranářů.

 

 


 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB