Novinky

Středočeští záchranáři slavili opět Silvestr prací

 

Snad každý záchranář, pokud by měl vybrat nejtěžší den služby v roce, nalistoval by v kalendáři nejen Svatojakubskou noc, ale hlavně Silvestr. K oslavě příchodu nového roku totiž zkrátka patří zvýšená konzumace alkoholu a jím podporovaná mnohdy až frenetická zábava, která končí řadou úrazů z pádů či od petard a dělbuchů, kdy nejčastější zranění, která neopatrnou a neodbornou manipulací vznikají, jsou tržná poranění a popáleniny obličeje, horních končetin a nebo poškození sluchu.

Středočeští záchranáři tak v rámci očekávání půlnoci a popůlnočního rozuzlení posílili směnu operačního střediska o 2 dispečery, a tak při dvanáctihodinové službě zvedalo a vyhodnocovalo telefonáty na tísňové lince 155 deset operátorů.

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případů (vloni posádky vyrazily na pomoc k 176 případům).
-----
V 17:48 vyjela mladoboleslavská posádka rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous k mladému muži, který nebyl ani schopný komunikovat se svým okolím zřejmě z důvodu požití velkého množství alkoholu. Záchranáři mu poskytli nezbytnou péči a předali jej kolegům interního oddělení mladoboleslavské nemocnice.

Záchranáři řešili večer i lehčí případ „chuťového experimentu“, kdy byla s dispečerem operačního střediska konzultována možnost otravy malého dítěte, které lízalo vodové barvy a pochutnalo si i na štětinách štětce. Volající byli uklidněni a poučeni a nebylo nutné vyslat sanitní vůz.

V 19:44 na Kladensku jela záchranka na základě žádosti Policie ČR k muži, který při dopravní nehodě utrpěl zhmoždění hrudníku. Pacient jevil známky požití alkoholu a po ošetření byl přepraven do kladenské nemocnice, kde byl předán zdravotníkům centrálního příjmu.

V 19:47 došlo k prvnímu poranění silvestrovskou pyrotechnikou, kdy na Mělnicku mladého muže vybuchlá rachejtle poranila v oblasti oka. Oko naštěstí přímo zasaženo nebylo, a tak mohl být mladík po ošetření ponechán na místě.

Ve 23:34 přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o zraněném muži od rachejtle. Do příjezdu posádky rychlé zdravotnické pomoci dispečer vedl při hovoru s volajícím tzv. TAPP (telefonicky asistovanou první pomoc). U muže došlo k devastujícímu poranění horní končetiny a po zajištění byl transportován do benešovské nemocnice.

O dalším poranění obličeje a horní končetiny petardou, tentokrát na Mladoboleslavsku, bylo operační středisko informováno jen tři minuty po půlnoci, kdy odlétnutá část dělbuchu popálila mladou dívku. Po ošetření byla pacientka přepravena do nemocnice v Mladé Boleslavi.

Na Kladensku třináct minut po půlnoci posádka kladenské rychlé zdravotnické pomoci poskytla nezbytnou péči osobě, u které došlo zřejmě chybnou manipulací s pyrotechnikou ke ztrátovému poranění prstu. Pacient byl předán zdravotníkům slánské nemocnice.

Ve 3:30 vyjeli středočeští záchranáři na Mělnicku k mladé osobě, která pod vlivem alkoholu upadla tak nešťastně, že si způsobila poranění hlavy. Posádka rychlé zdravotnické pomoci po ošetření přepravila zraněnou osobu do zdravotnického zařízení.

V 6:41 na Příbramsku došlo k napadení muže, při kterém napadený utrpěl zhmožděniny zad a hrudníku. Pacient jevil známky požití alkoholu. Po zajištění byl přepraven do příbramské nemocnice.

 

 

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB