Novinky

Rallye Rejvíz 2017

  

Martina Perná IIILukáš Lepič

Koncem minulého týdne a o víkendu probíhal na Šumpersku v Koutech nad Desnou další, již jednadvacátý, ročník mezinárodní záchranářské soutěže Rallye Rejvíz. Každoročně v tomto termínu začnou po okolí Hotelu Dlouhé Stráně kroužit sanitní vozy českých i zahraničních záchranek a záchranářů v různobarevných uniformách svých „stájí“  závratně přibývá.

Ze středočeské záchranné služby se Rejvízu zúčastnily dvě soutěžní posádky z Rakovníka a posádky z Benešova, Mělníka, Vlašimi a Berouna. Na letošní ročník přijelo devadesát lékařských či nelékařských záchranářských týmů ze 17 zemí. Nechyběly týmy z Čech, Japonska, Kanady, Spojených států, Norska, Estonska, Británie, Německa, Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Litvy, Slovenska a Nizozemska.

Rallye Rejvíz je velmi náročnou soutěží. Plnění úkolů vypadá přesně jako výjezd záchranky a zraněné nebo nemocné věrohodně hrají namaskovaní figuranti. Organizátoři a autoři soutěžních úkolů kladou důraz na opravdovost. Téměř všechny připravené úkoly mají svůj základ ve skutečných výjezdech záchranné služby. Jedná se o fyzicky, vědomostně, diagnosticky náročné a často nevšední zásahy.

Letos si soutěžící museli poradit například s několika zraněnými po dopravní nehodě, ošetřovali v hluboké noci, kdy část úkolů probíhala, dospělého a dítě po explozi kanystru s hořlavinou. Při soutěži byli účastníci vystaveni i kritickým situacím, kdy došlo k napadení člena nesoutěžící zdravotnické posádky během ošetřování pacienta s následným zásahem hlídky policie. Nelehký úkol čekal záchranáře i při ošetřování pacientky se závažným úrazem po pádu ze schodů či při řešení nehody traktoru s velkým počtem zraněných.

Nejlépe si v soutěži vedly týmy z Polska a Kanady. Nejlépe ze středočeských posádek si vedli benešovští záchranáři, kteří se umístili v národní soutěži lékařských posádek na 3. místě.  Jejich rakovničtí kolegové v mezinárodní kategorii lékařských posádek na 12. místě. Ostatním se příliš nedařilo, a tak byla jejich umístění kolem 20. místa.

Rallye Rejvíz je mezinárodní, odborná a vysoce uznávaná soutěž záchranných služeb. O účast je vždy velký zájem a umístit se na předních příčkách nebo v první desítce je prestižní záležitostí. Přínosem soutěže je především výměna zkušeností mezi pracovníky záchranných služeb z různých zemí a částí České republiky.

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB