Novinky

ZZS v Sedlčanech bude mít brzy nové sídlo

 

Rada Středočeského kraje na jednání dne 29. července 2013 schválila investiční záměr na akci s názvem „Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Sedlčany“. Radní plánují, že stavba přijde přibližně na 2,42 milionu korun. Projekt bude hrazen z investičního fondu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje (ZZS SČK). Výběrové řízení na dodavatele zajistí ZZS SČK.

„Minulou sobotu jsem se byl v místě budoucího sídla záchranky v Sedlčanech podívat, abych se na místě přesvědčil, jaké podmínky zde v současné době zdravotničtí záchranáři mají a zda je investice do vybudování výjezdové základny nutná,“ řekl hejtman Středočeského kraje a dodal, že je skutečně potřeba nové sídlo pro záchranku v Sedlčanech dokončit. V loňském roce Krajský úřad Středočeského kraje investoval do stavby zhruba dva miliony korun. Nyní zbývá dokončit kompletní vnitřní úpravy, to znamená rozvody elektřiny, vody, kanalizace, topení a také omítky a podlahy. Po dokončení rekonstrukce budovy je plánováno vybudování přístřešků pro sanitní vozidla.

Prostory, ve kterých v současné době ZZS SČK v Sedlčanech sídlí, jsou podle hejtmana nedostačující a v mnoha směrech i nevyhovující pro potřeby zdravotnických záchranářů. „Přitom sedlčanská základna je pro nás velmi důležitá, neboť odtud záchranáři vyjíždějí k případům z jiných stanic těžko dosažitelných míst v okolí Slapské přehrady. Rovněž je ze Sedlčan rychleji dostupná západní část benešovského okresu a obce v okolí Sedlce - Prčice,“ doplnil hejtman Josef Řihák.

Pokud vše půjde hladce, pak ZZS SČK začne zrekonstruovaný objekt v Sedlčanech využívat již v průběhu letošního roku, nejpozději na přelomu let 2013 až 2014. S dokončením přístřešků počítá Středočeský kraj zhruba o rok později.

 

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB