Novinky

Veřejná školení Učte se od profesionálů! pokračují

 DSC 7246DSC 7248DSC 7265DSC 7267

Edukační celokrajský projekt Učte se od profesionálů!, který pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery probíhal od října 2014 a bylo v něm proškoleno v deseti městech Středočeského kraje přibližně 600 obyvatel, měl skončit v květnu 2015. Pro neočekávaný úspěch a zájem dalších, kteří si chtějí oživit své znalosti první pomoci, bude mít tento projekt pokračování. Oficiálního zahájení druhé etapy projektu se v pondělí 23. května 2015 v Kladně zúčastnil středočeský hejtman Miloš Petera s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Martinem Houdkem.

„Upřímně, nečekal jsem to, ale po ukončení první etapy mé podřízené přímo bombardovali zájemci emaily s žádostmi a dotazy na pokračování. Je milé vidět, že v dnešní uspěchané době jsou nadšenci, kteří vymění poklidný večer doma za tři hodiny v učebně. Ovšem nabyté znalosti o první pomoci a získání sebedůvěry při řešení krizových situací za to stojí a hodit se mohou opravdu každému,” řekl ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

Program těchto školení zůstává stejný – zájemci se seznámí s hlavními zásadami poskytování první pomoci a nabyté znalosti si vyzkouší pod dohledem školitele na cvičném modelu. Záchranáři si navíc zakládají na odlehčeném způsobu výuky, při kterém dojde i na vyprávění zážitků z jejich služeb a diskuzi s účastníky kurzu. Každý pak dostane platný certifikát o úspěšném absolvování kurzu a příručku první pomoci „První pomoc do kapsy“, kterou letos středočeská záchranka vydala.

Jediná změna, která by byla pro druhou etapu vhodná, by byl aktivní  přístup malých měst a vesnic, které v loňském roce nebyly osloveny. „Navrhuji starostům menších obcí a jejich zástupcům, ať se v případě zájmu sami ozvou. Stačí sestavit skupinu dvaceti až třiceti zájemců a naši záchranáři přijedou a všechny zdarma proškolí,“ dodal Martin Houdek.

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB