Novinky

Posádka středočeských záchranářů obhájila zlato na ZÁCHRANA 2015

KPR 1 ZACHR

Ve dnech 16.–19. září 2015 se ve východoslovenských Košicích uskutečnil XXIV. ročník celoslovenské soutěže posádek záchranných zdravotních služeb s mezinárodní účastí ZÁCHRANA 2015 a III. ročník soutěže operátorů tísňové linky záchranné zdravotnické služby.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: kategorie rychlé lékařské pomoci – RLP a kategorie rychlé zdravotnické pomoci – RZP. Celkem se mezi sebou utkalo 22 posádek.

Na soutěžící čekaly tři denní a dvě noční etapy, celkem 15 modelových situací, které svou náročností prověřily posádky takřka jako reálné zásahy. Zasahovalo se například v domově seniorů, v ordinaci praktického lékaře, ale také si výjezdové posádky mohli vyzkoušet práci operátorů operačního střediska zdravotnické záchranné služby při zpracování tísňové výzvy.

Mezi nejnáročnější situace, které soutěžící museli řešit, bylo tonutí dvou lidí na jezeře – matky a šestiletého syna, pád tribuny na zimním stadionu s hromadným postižením osob, nebo noční zásah v parku u party mírně intoxikovaných motorkářů.

Za Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje se už tradičně zúčastnila benešovská posádka ve složení MUDr. Pavol Kačenga, Bc. Adam Svoboda a Bc. Rudolf Kotek, která v kategorii RLP obhájila loňský triumf z Vysokých Tater, i v Košicích vystoupila na nejvyšší stupínek a odvezla si opět putovní pohár pro vítěze.

„Obhájit titul je prestižní záležitost. Je to jeden z důvodů, proč si velmi cením výborných výkonů a výsledků našich záchranářů. Ostatně tento výsledek jen potvrzuje, jak kvalitní máme záchranáře a jak jsou připraveni a vyškoleni na prakticky jakoukoliv situaci,“ řekl ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB