Novinky

Odboráři ze středočeské záchranky oceňují vzájemnou spolupráci s vedením

 

Ve chvíli, kdy se z některých médií dozvídáme o sporech mezi zaměstnanci, odbory a vedením pražské zdravotnické záchranné služby, působí informace o setkání odborářů ze středočeské záchranky s jejím vedením jako zpráva z jiného světa.

Shoda, porozumění, vzájemná tolerance a nebývalý sociální smír podložený již schválenou kolektivní smlouvou – to vše se neustále skloňovalo na výroční konferenci odborového svazu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kutné Hoře dne 22. ledna 2015, kam vedle padesáti delegátů ze všech okresů středočeské záchranky zavítali také krajský hejtman Miloš Petera a místopředsedkyně odborového svazu pracovníků ve zdravotnictví Ivana Břeňková.

Oba hosté shodně vyzdvihli náročnou a obětavou práci středočeských záchranářů s tím, že jak Středočeský kraj, tak i odborová centrála budou zdravotnickou záchrannou službu všestranně podporovat. Zřizovatel záchranky, kterým je právě Středočeský kraj, poskytuje této organizaci vedle dalšího také provozní příspěvek na činnost, který umožňuje její bezproblémový chod při poskytování přednemocniční neodkladné péče. A právě v roce 2015, kdy se zvýšily platové tarify zdravotnickým zaměstnancům, je takovýto příspěvek velmi důležitý. To ostatně mimo jiné ocenil ve svém vystoupení i ředitel středočeské záchranky Martin Houdek. Ten také konstatoval, že organizace hospodaří i přes neustále se zvyšující náklady vyrovnaně a při trvale rostoucím počtu výjezdů se kvalita poskytované zdravotní péče nesnižuje. To vše dokresluje vzájemná spolupráce místní odborové organizace s vedením záchranky, jejíž hlavní body jsou zakotveny v kolektivní smlouvě, která byla bez problémů, ostatně jako vždy, uzavřena i pro rok 2015 a zaměstnancům přináší další bonusy nad rámec běžných výhod.

Na konferenci byly oceněny za dlouholetou činnost zdravotnických záchranářů dvě pracovnice Pamětními listy ZZS SČK, a to Anna Herclová a Věra Cerhová.

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB