Novinky

Na záchrance v Kladně proběhne kurz první pomoci pro veřejnost

 

9. dubna od 18 hodin budou středočeští záchranáři školit veřejnost v poskytování první pomoci. Kurz první pomoci proběhne v budově zdravotnické záchranné služby Kladno Vančurova 1544 (areál oblastní nemocnice, 2. patro zasedací místnost).

Školení účastníkům poskytne dostatečné informace o poskytování první pomoci i praktické zkušenosti, jak v kritických situacích postupovat. Přihlašovat se je možné na čísle  +420 737 239 962, případně na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kde se lidé dozvědí podrobnosti o školení. Kurz pro jednu osobu s přednáškou, projekcí a praktickým nácvikem stojí 140 Kč na osobu a hradí se na místě.  Po ukončení kurzu obdrží každý  školenec certifikát o absolvování kurzu.

 

V kurzu se učastníci naučí, jak poznají stavy, které ohrožují život, kdy je nutné volat na záchrannou službu a co všechno je třeba říci dispečerům operečního střediska na lince 155. Naučí se konkrétní postupy první pomoci v případech krvácení, jak poskytnout pacientovi nepřímou masáž srdce, co dělat při infarktu, zlomenině, při šokovém stavu apod.

Kurz je připraven tak, aby účastník dostal komplexní informace o poskytování první pomoci. Přednáška začne teoretickou částí a v závěru si budou moci účastníci vyzkoušet základní postupy v praxi pod dohledem záchranáře. Výuka  je pojímána hlavně prakticky. Obsahem je nácvik základní neodkladné resuscitace dle nových postupů ILCOR 2010. Nácvik probíhá na resuscitačních modelech dospělého i dítěte.

Postupy první pomoci jsou koncipovány tak, aby zapamatování a provádění postupů bylo co nejednoduší. Naši lektoři se rekrutují z řad profesionálních středočeských záchranářů, kteří mají dlouholetou praxi i teoretické znalosti  v poskytování přednemocniční péče.  Kromě toho i pečlivě studují nejnovější standardy, kontinuálně se vzdělávají v odborných tématech i v postupech výuky pro nezdravotníky.

Tereza Vojtová

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB