Novinky

Řidiči ZZS absolvovali kurzy off road jízdy

 

 m002m003m005m006m009

V podělí a úterý 2. - 3. 12. proběhly na polygonu Motorlandu v Bělé pod Bezdězem kurzy off road jízdy pro řidiče středočeské záchranné služby. Školením prošla šedesátka řidičů lékařských posádek rendez – vous vozidel a zbývající řidiči nácvik absolvují po novém roce. Kurz je zaměřen na zvládnutí jízdy po nezpevněných komunikacích a v náročném terénu, kterého je v oblastech středočeských lesů a chatových osad velké množství. Stane se, že velké sanitní vozy nemohou náročným terénem projet a právě řidiči rendez – vous vozidel jsou jedinými, kteří se dostanou k pacientovi náročným terénem včas.

Středočeská záchranná služba provozuje rendez – vous systém na 12 místech v kraji, na dvou místech posádky jezdí vozem Subaru Forester a na zbývajících deseti Škodou Yeti 4x4. V příštím roce dojde ke sjednocení vozového parku a na všech místech bude už k pacientům vyjíždět Škoda Yeti.

Právě Škoda Yeti 4x4 byla vozem, ve kterém se naši řidiči na polygonu v Bělé pod Bezdězem učili zvládat náročný terén. Většina účastníků školení se shodla, že tento vůz zvládne víc, než byl od něj čekali. Kurzy probíhaly po celý den, nejprve na malém okruhu a v odpoledních hodinách se skupina řidičů se školiteli přesunula na velký okruh do nedalekého lesa. Součástí nácviku jízdy bylo zvládnutí prudkého klesání a stoupání po nezpevněných cestách, manipulace s vozem po kluzkém bahnitém úseku, průjezd brodem, zvládnutí terénních nerovností, jízdy přes překážky, ve vyjetých kolejích a v bočním náklonu.

Kurzy řidičům hradí Zdravotnická záchranná služba  Středočeského kraje. „Středočeský kraj je rozlehlý a je zde množství chatových osad, kempů a rekreačních oblastí, kam se dá dojet pouze náročnějším terénem po nezpevněných cestách. Proto je velmi důležité, aby naši řidiči technicky zvládli projet i náročné úseky, proto tyto kurzy považuji za přínos," řekl ředitel středočeské záchranné služby MUDr. Martin Houdek a dodal, že v příštím roce by měli řidiči projít také kurzy smyku.

Tereza Vojtová

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB