Současnost

Současnost ZZS Středočeského kraje

 

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje zajišťuje svými silami a prostředky přednemocniční péči téměř pro celý Středočeský kraj a má jednu z nejhustších sítí výjezdových stanovišť v České republice. Sanitní vozy jsou připraveny vyjet k zásahu z 38 výjezdových základen. Jejich síť je uspořádána tak, aby poskytnutí přednemocniční péče bylo zabezpečeno co nejdříve, nejpozději však do zákonem stanovených dvaceti minut od přijetí tísňové výzvy.

Středočeštní záchranáři mají jako smluvní partnery i jiné nestátní zdravotnické záchranné služby, díky kterým se obohatila síť výjezdových základen pro zajišťování přednemocniční neodkladné péče ve Středočeském kraji. Jedná se o Asociaci Samaritánů ČR s  výjezdovými základnami v Mníšku pod Brdy, Davli, Zbraslavi, Kralupech nad Vltavou a ve Slaném a TransHospital s výjezdovým stanovištěm v Řevnici. Počet výjezdových základen ve Středočeském kraji díky těmto smluvním partnerům narostl na 44 a celkem je ve Středočeském kraji připraveno vyjet k pacientům zhruba 90 výjezdových skupin.

Středočeská záchranná služba v terénu zasahuje s třemi typy výjezdových skupin sanitních vozů. Posádkami RZP - rychlé zdravotnické pomoci - výjezdovou skupinu tvoří diplomovaná zdravotní sestra a řidič - záchranář, posádkami RLP - rychlé lékařské pomoci - skupinu tvoří lékař, zdravotní sestra a řidič - záchranář a posádkami RV - rendez – vous, kterou tvoří lékař a řidič - záchranář. Volba posádky záleží na zdravotní indikaci a vážnosti zdravotního stavu pacientů, ke kterým vyjíždíme. O vyslání posádek do terénu rozhoduje zdravotnické operační středisko na lince 155.

Číst dál...

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB